شرایط و قوانین استفاده از سرویس‌ها و خدمات پارسیان تیکت


شرایط و ضوابط عمومی 
۱٫ وبسایت فروش اینترنتی بلیط هواپیما و خدمات گردشگری ، پارسیان تیکت ( پرهام گشت پارسیان اروند )   کاملا آنلاین و غیر حضوری بوده و بر اساس مجموعه قوانین جمهوری اسلامی ایران، جرایم رایانه ای  و قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی فعالیت می کند. خریدار ضمن خرید اینترنتی بلیط، و یا دریافت کننده کلیه خدمات، موضوع واریزهای مربوط به تورهای سفارش  داده شده ، متعهد می شود  و اقرار می کند که از کلیه ی قوانین و مقررات خرید بلیط  و سایتهای این مجموعه آگاهی کامل دارد.

۲٫ کلیه حقوق محتوای موجود در سایت محفوظ است و استخراج یا کپی از هر یک از بخش های سایت تنها با کسب اجازه رسمی شرکت پارسیان تیکت ( پرهام گشت پارسیان اروند )  است. همچنین هرگونه سوء استفاده از نام آفر و یا پارسیان تیکت یا  استفاده از نام های مشابه که شبهه مشابهت و تطابق را ایجاد نماید ممنوع است و در صورت وقوع از طریق مراجع قانونی ذیصلاح مورد پیگرد قرار می گیرد.

 • توجه : کلیه مکاتبات موضوع درخواست های تور و دیگر خدمات آنلاین گردشگری که در سایتهای این مجموعه خدمت رسانی می شوند از طریق ایمیهای مرتبط با دامنه اصلی شرکت یعنی :
  parsianticket.com بوده که در این صورت موثق و مورد قبول  خواهند بود.

۳٫ کلیه اطلاعات شخصی کاربران در سایت به جز برای مراجع قانونی ذیصلاح که در قانون به صراحت به آنها اشاره شده باشد کاملاً محرمانه و محفوظ است و این شرکت تمام تلاش خود را برای محافظت از اطلاعات شخصی کاربران به عمل می آورد. به همین منظور همه تلاش ها برای نفوذ یا تخریب سایت مورد پیگری قرار می گیرد و در صورت لزوم از طریق مراجع قانونی ذیصلاح اقدام و مورد پیگرد قرار می گیرد.

۴٫ کلیه اطلاعات وارد شده در سایت توسط خریداران، مسافران و کاربران باید به صورت صحیح در سایت وارد شود و در صورت عدم اعتبار و صحت آنها مسئولیت عواقب احتمالی بعدی مانند نیاز به صرف هزینه مجدد برای تهیه بلیط جایگزین بر عهده وارد کننده اطلاعات است.

۵٫ در صورت رزرو تلفنی و هماهنگی با مسافر یا خریدار ؛ وجه بلیط به حساب اعلامی از سوی پرسنل ما واریز و سپس تیکت صادر و نیز پس از انجام عملیات پرداخت خرید بلیط هواپیما، هتل ، و یا دیگر خدمات آنلاین ارائه شده باید اطلاعات مورد نظر تأیید و قطعی شوند که در این صورت موضوع از طریق پیامک و ایمیل به خریدار اعلام شده و بلیط برای وی پیامک یا ایمیل می شود و در صورت انجام نشدن درخواست،( که جزء مواردی نباشد که درخواست کننده کنسل نموده است )  هزینه پرداخت شده به حساب خریدار بازگشت داده می شود اما در صورت درخواست مسافر برای کنسل کردن خدمات درخواستی کل هزینه (۱۰۰%) سوخت و غیر قابل استرداد خواهد بود .

 • توجه : در مورد رزرو کلیه بلیطهای هواپیما و نیز قطار و نیز هتلها داخلی یا خارجی درخواست کننده باید کل مبلغ اعلامی را واریز نموده و در در خصوص کلیه تورهای ارائه شده درخواست کننده میباست ۵۰% هزینه کل تور را به حساب شرکت و یا حساب اعلامی ما واریز نموده که در اینصورت موضوع پذیرش درخواست از سوی ما قطعی بوده و در صورت کنسلی (از سوی مسافر یا درخواست کننده ) برابر قوانین شرکت  عمل خواهد شدو هیچ عذری پذیرفته نخواهد بود . جز مواردی (برابر قوانین تجارت الکترونیک )رجوع شود به ماده ۳۳ و ۳۴ قانون تجارت به شرح :
 • حداقل ۷ روز کاری از زمان
  ۱)تسلیم کالا
  ۲)انعقاد قرارداد ارئه خدمات
 • مشروط به اعلام به موقع اطلاعات موضوع مواد ۳۳ و ۳۴ ، قانون تجارت الکترونیکی در غیر این صورت از حین ارائه اطلاعات
 • تذکر: ﺑﺎ ﺗﻮاﻓﻖ ﻣﺼﺮفﻛﻨﻨﺪه، به محض شروع خدمت قبل از هفت روز، حق انصراف ساقط می‌شود.
 • خدمات وقتی عرضه شود دیگر قابل استرداد نیستند.
 • کالاهای سفارشی‌سازی شده قابل استرداد نیستند. )
 • در خصوص تورهای خارجی و یا سفرهای انفرادی خارجی که نیاز به صدور ویزا دارند نظیر ویزای شنگن و … بعلت اینکه در زمان رزرو وقت سفارت نیازمند بارگزاری مدارک هتل و پرواز و بیمه می باشیم ؛ تمامی پیش پرداخت مسافر حق الزحمه محسوب و الباقی مبلغ مانده حساب مسافر این تور های دین مسلم مسافر بوده که مسافر میبایست بلافاصله پس از ابلاغ وقت سفارت ( حداکثر تا ۳ روز )  و قبل از مصاحبه اقدام به تسویه نهایی کند و در صورت عدم تسویه ضمن کنسل شدن برنامه سفر قراردادی ؛ این مجموعه مجاز به پیگیری مطالبات خود از مسافر بوده و از پذیرش مسافر در پرواز و هتل مورد نظر در تور جلوگیری بعمل خواهد آمد .

۶٫ در پروازهای چارتر ارائه ی یک نسخه از بلیط چاپ شده و در پروازهای سیستمی، ارائه ی شماره ی بلیط به همراه کارت شناسایی معتبر به کانتر هواپیمایی مربوطه الزامی است. همچنین بلیط خریداری شده قابل واگذاری یا فروش به غیر نیست و هنگام پذیرش مسافر در فرودگاه، باید اطلاعات هویتی بلیط با کارت شناسایی یا پاسپورت مسافر مطابقت داشته باشد در غیر اینصورت مسئولیت آن بر عهده خریدار بلیط است.

۷٫ در پروازهای بین المللی پاسپورت مسافرین باید حداقل دارای ۶ ماه اعتبار باشد و در غیر اینصورت مسئولیت ناشی از عدم توجه به آن بر عهده مسافر خواهد بود. همچنین در پروازهای بین المللی که مسافر اقامت یا ویزای کمتر از ۶ ماه در کشور مقصد را دارد باید نسبت به خرید بلیط برگشت نیز اقدام نماید و در صورت عدم رعایت این موضوع کلیه مسئولیت آن از جمله ممانعت در سوار شدن بر عهده مسافر خواهد بود. همچنین مسئولیت دریافت ویزا با توجه به قوانین کشور مقصد بر عهده خریدار بلیط می باشد و پارسیان تیکت در این خصوص مسئولیتی ندارد.

۸٫ وبسایت فروش اینترنتی بلیط هواپیمای پارسیان تیکت ( پرهام گشت پارسیان اروند ) اگرچه تنها به فروش اینترنتی بلیط هواپیما اقدام می ورزد و در قبال شرایط کنسلی، تاخیر یا تعجیل پرواز مسئولیتی بر عهده ندارد اما خود را موظف می داند در صورت بروز خطا از جانب شرکت هواپیمایی یا چارتر کننده، موضوع را بر اساس اسناد و مدارک به نفع مسافر تا حد ممکن پیگیری نماید.

۹٫ کلیه پروازها ی داخلی بصورت یک طرفه به فروش می رسد و در صورت نیاز به رفت و برگشت، خریدار باید پرواز برگشت را نیز جداگانه خریداری نماید. در پروازهای داخلی رفت و برگشت هیچ ارتباطی به یکدیگر ندارند و در صورت لغو یا کنسلی هریک بر روی دیگری تاثیری نمی گذارد. اما در پرواز های خارجی چنانچه مسافر بلیط دو طرفه تهیه مینماید در صورت کنسلی یا عدم استفاده به هر دلیل از پرواز رفت ، جهت استفاده از پرواز برگشت مسافر موظف است تا ۲۴ ساعت بعد از پرواز رفت (زمان اداری) با ارائه یک بلیط رفت که نشان دهد مسافر با بلیط دیگری پرواز رفت خود را انجام میدهد، در خواست خود را به این شرکت اعلام نماید و در صورت تائید شرکت هواپیمائی مربوطه بلیط برگشت مسافر تائید خواهد شد.

۱۰٫ مسافرانی که اقدام به تهیه بلیط با یک توقف بصورت جداگانه می نمایند باید توجه داشته باشند مطابق قوانین سازمان هواپیمایی کشوری میزان توقف، در پروازهای داخلی باید بیش از ۳ ساعت و در پروازهای خارجی بیش از ۵ ساعت باشد و در غیر اینصورت مسئولیت از دست دادن پرواز بر عهده ی مسافر میباشد.

شرایط و ضوابط رزرو و خرید بلیط چارتر

۱٫ پروازهای چارتری در مقایسه با پروازهای سیستمی با تغییرات بیشتری مواجه هستند و در برخی حالات که خیلی به ندرت اتفاق می افتد ممکن است بلیط صادر شده قابل استفاده نباشد. این شرکت تمام تلاش خود را می کند که چنین حالتی بروز ندهد و در صورت وقوع آن تلاش می نماید تا ضرر بوجود آمده را از طریق تامین بلیط جایگزین یا عودت مبلغ بلیط از طریق چارتر کننده جبران نماید.

۲٫ بر اساس مقررات سازمان هواپیمایی کشوری، مسئولیت کنسلی، تاخیر یا تعجیل در زمان انجام پرواز، بر عهده ی شرکت هواپیمایی برگزار کننده ی پرواز است و تنها در صورت لغو کامل پرواز چارتر و عدم دریافت بلیط جایگزین از طرف چارتر کننده، مبلغ بلیط به طور کامل عودت داده خواهد شد.

۳٫ جهت استرداد مبلغ پروازهایی که به دلیل تأخیر بیش از ۲ ساعت کنسل شده اند، ارائه اصل بلیط مهر شده به چارتر کننده الزامی می باشد (از طریق پست، پیک یا مراجعه حضوری). بدیهی است پس از تایید ایرلاین و برگشت هزینه از سمت چارتر کننده، هزینه برگشت داده می شود.

۴٫ درصورت No-Show شدن مسافر (مسافری که پرواز خود را انجام ندهد) بلیط به طور کامل سوخت خواهد شد. همچنین مسافری که در محدوده ۲۴ ساعت مانده به پرواز بلیط خود را باطل نماید نیز No-Show محسوب می شود.

۵٫ هر نوع انصراف بلیط از طرف مسافر تا قبل از ۲۴ ساعت مانده به پرواز هواپیما، بر طبق قوانین کنسلی هر چارتر کننده متفاوت است. پس از درخواست استرداد توسط مسافر، این شرکت در خواست کنسلی و استرداد هزینه را به چارتر کننده مربوطه ارسال و آن را پیگیری می نماید و تنها در صورت پذیرش این درخواست از سوی چارتر کننده، جریمه از قیمت بلیط کسر شده و بقیه ی پول، به طور آنلاین بین ۲۴ تا ۷۲ ساعت به حساب مسافر برمی گردد.

۶٫ قیمت بلیط چارتر برای نوزاد تا ۲ سال، متفاوت است که هنگام رزرو اینترنتی رقم آن نمایش داده می شود اما برای مسافرین بالای ۲ سال همانند بزرگسال محاسبه می شود.

شرایط و ضوابط رزرو و خرید بلیط هواپیما 

۱٫ در قوانین هواپیمایی کشوری، فرد نوزاد به کمتر از دو سال و فرد کودک به دو تا دوازده سال تمام و فرد بزرگسال به بیش از دوازده سال اطلاق می شود. همانطور که قبلا ذکر شد در پروازهای چارتری و غیر قابل استرداد، قیمت بلیط کودک با بزرگسال برابر است اما در پروازهای با نرخ مصوب (سیستمی)، قیمت بلیط برای مسافران نوزاد، کودک و بزرگسال متفاوت است و همچنین در این نوع پروازها، بلیط کودک را به هیچ وجه نمی توان به تنهایی و جدا از بلیط بزرگسال خریداری نمود.

۲٫ کلیه ی پروازهای داخلی با مبدأ تهران و شرکت های هواپیمایی ایران ایر، آتا و زاگرس از ترمینال ۲ و سایر شرکت های هواپیمایی از ترمینال ۴ فرودگاه مهرآباد انجام می شود و حضور مسافر یک ساعت قبل از زمان پرواز در فرودگاه الزامی است.

۳٫ کلیه پروازهای خارجی مبدأ تهران از فرودگاه بین المللی امام خمینی انجام می شود و حضور مسافر سه ساعت قبل از پرواز در فرودگاه الزامی است.

۴٫ طبق قوانین سازمان هواپیمایی کشوری، همراه داشتن مجوز پزشک (پزشک های معتمد شرکت هواپیمایی مربوطه) برای خانم های باردار، افراد مبتلا به بیماری های قلبی-عروقی، بیماری های تنفسی، صرع، آنمی شدید، دیابت ملیتوس کنترل نشده، کسانی که دیالیز میشوند یا کسانی که از داروهای تضعیف کننده ی سیستم ایمنی استفاده می نمایند و یا هرگونه بیماری که سبب منع سفر هوایی باشد، هنگام سوار شدن به هواپیما ضروری می باشد. تنها مرجع دارای صلاحیت که میتواند مجوزسوار شدن مسافر بیمار به هواپیما را صادر نماید پزشک معتمد ایرلاین مربوطه میباشد و همچنین لازم است که این مسافران، داروهای مورد نیاز خود را با توجه به قوانین مقصد و تائیدیه کتبی پزشک (در مورد پرواز های خارجی ) ، در طول سفر به همراه داشته باشند.

۵٫ طبق قوانین سازمان هواپیمایی کشوری، مسافرانی که نیاز به ویلچر یا خدمات ویژه دارند باید حتما بلیطی را تهیه کنند که خدمات مربوطه را شامل شود. بدین منظور باید قبل از تهیه بلیط با پارسیان تیکت هماهنگی لازم را انجام داده و هنگام خرید این نوع بلیط نیز درخواست خود مبنی بر نیاز به خدمات ویژه را به پارسیان تیکت ارسال نمایند.

۶٫ بر اساس تفاهم نامه ای که بین شرکت های هواپیمایی وجود دارد، چنانچه مسافری بلیط هواپیمای خود را در چند مسیر پشت سر هم تهیه نماید بگونه ای که مقصد مسیر اول، به عنوان مبدا مسیر دوم باشد؛ اگر در مسیر نخست با لغو یا تاخیر پرواز مواجه شود می تواند با ارائه مستندات، بلیط هواپیمای مسیر دوم را هم بر اساس قوانین داخلی شرکت های هواپیمایی بدون جریمه استرداد نماید. قابل توجه است که شرکت های هواپیمایی زاگرس، ایران ایرتور (در همه انواع بلیط) و قشم ایر (فقط در بلیط های چارتری) از این قاعده مستثنی هستند و اقدام به استرداد بلیط هواپیما در مسیر دوم به شیوه عادی (با جریمه) و بدون در نظرگیری پروازهای قبلی و بعدی مسافر است.

 شرایط و مراحل کنسل کردن پرواز

۱- کلیه استردادهای پروازهای چارتری برابر قوانین چارتر کننده و تامین کننده پرواز و نیز قوانین پرهام گشت پارسیان اروند انجام خواهند شدو مسافرینی که رزرو آنها قطعی شده است به دلیل قبولی قوانین و مقررات سایتهای پرهام گشت ( پارسیان تیکت – پارسیان تور ) هیچ گونه حق اعتراضی نخواهند داشت .

۲- کلیه استردادهای پروازهای سیستمی برابر جدول جریمه اعلامی سازمان هواپیمایی کشوری انجام خواهند شد .

۳- لطفا توجه فرمایید که ملاک تعیین هویت برای اشخاص درخواست دهنده استرداد شماره موبایل یا ایمیل خریدار تیکت پرواز بوده و در خصوص استرداد مبالغ ؛ این شرکت فقط به حساب شخص مسافرین استرداد انجام خواهد داد و هیچ مسئولیتی در قبال خریدهای انجام شده از کارتهای دیگر نخواهد داشت .

۴- هیچ فرد حقیقی یا حقوقی بجز مراجع ذی صلاح قانونی حق پیگیری رزرو یا کسب اطلاعات رزرو انجام شده و یا ایرداد درخواست کنسلی یا استرداد رزروها و خریدهای قطعی و غیر قطعی را نداشته و این مجموعه از پاسخگویی و ارائه اطلاعات به این نوع اشخاص معذور میباشد .

۵ – برای کنسل نمودن بلیط های خریداری شده اگر دارای پنل کاربری ثبت نامی می باشید می توانید از طریق ورود به پنل خود و بدون نیاز به تماس با پشتیبانی اقدام به کنسل کردن پرواز خریداری شده نمایید . بدیهی است که مسئولیت پنلهای خرید کاملا برعهده  مالکین قانونی تلفن همراه و ایمیل های درج شده می باشد و هر گونه سوء استفاده و یا قراردادن اطلاعات پنل به افراد ثالث در عهده تعهدات قانونی صاحبین پنل خواهد بود و این مجموعه هیچ مسئولیتی را نخواهد پذیرفت .

۶- جهت کنسل نمودن و استرداد تیکتهای خریداری شده فقط شخص مسافر و  با تماس از تلفن همراه ثبت شده در زمان خرید می تواند با پشتیبانی ما تماس گرفته و شفاها و از طریق پیامک درخواست کنسلی خود را مطرح تا پس از بررسی و اخذ تاییدیه های نهاییاز مسافر ؛ تیکت مورد نظر توسط پشتیبانی کنسل و اقدام گردد.

توجه :

کلیه رزروهای انجامی موضوع تورها و بسته های سفر داخلی یا خارجی خارج از شرایط و قوانین کنسلی و استرداد مطرح شده در فوق می باشند و تابع ماده چهار ( ۴) همین قوانین ( مندرج در بالای صفحه ) می باشند.

قوانین و ضوابط رزرو هتل :

اطلاعات و مشخصات هتل ها :

مسئولیت تمام اطلاعات و مشخصاتی که در مورد هتلها در سایت مشاهده می گردد ، اعم از قیمت اتاقها ، روش محاسبه ی عوارض و حق سرویس ، صبحانه برای اتاقها ، استخر و سونا ، ترانسفر از فرودگاه و راه آهن و تمامی امکانات و تجهیزاتی که نام  برده شده است بعهده  هتل و یا تامین کننده و کارگزار هتل می باشد ، زیرا این اطلاعات توسط وب سرویس ارائه شده از سوی هتل یا کارگزاران  خوانده شده  و بر روی شبکه رزرواسیون  قرارداده گرفته است ، مسافرینی که کوچکترین شک و تردیدی در خصوص اطلاعات ذکر شده دارند، باید قبل از تصمیم گیری در خصوص رزرو ، با هتل مستقیماً تماس گرفته و موارد را مطرح نموده و سپس تصمیم گیری نمایند.

ورود به شهر و اقامت در هتل :

این مرکز هیچگونه مسئولیتی در قبال کلیه مواردی که در زمان ورود مسافر به شهر مورد نظر وجود دارد ، اعم از استقبال در فرودگاه و راه آهن ، کیفیت اتاق ، کیفیت غذا و خدمات هتل و غیره را ندارد ، لیکن در نظرسنجی هایی که از مسافرین پس از سفر ایشان بعمل خواهد آمده که در نمایش هتل و اقامتگاه قبل از رزرو نهایی قابل رویت و مطالعه می باشند.

وانین کنسلی رزرو :

مسافرین محترم حتما قبل از واریز وجه و نهایی نمودن رزرو موارد زیر را به دقت مطالعه فرمایید.

قوانین کنسلی از طرف مسافر :

۱- مسافرین محترمی که به هر دلیل از انجام سفر منصرف می گردند باید در اسرع وقت کنسلی رزرو خود را به اپراتور پشتیبان رزرو خود اطلاع دهند .

۲-مسئولیت نداشتن مدارک کامل هویت و زوجیت(در اکثر هتل ها تنها عقد نامه دائمی مورد پذیرش واقع می شود) که قانونا موجب عدم پذیرش میهمان درهتل می شود به عهده میهمان بوده و عموما هتل ها در این موارد یک شب کنسلی را دریافت می کنند.

۳- رزرو های نوروزی و رزروهای ایام پیک (تابستان،تعطیلات ،اعیاد،شهادت ائمه اطهار و…ایام پیک می باشد) به هیچ عنوان کنسل نمی شود و هیچ مبلغی به مسافر عودت داده نمی شود.

۴- رزرو های مربوط به هتل های کیش که اغلب گارانتی و تور می باشند و هتل هایی که در قالب خدمات تور ارائه می گردد به هیچ عنوان کنسل نمی شود.

۵- متاسفانه به دلیل اینکه قانون واحدی جهت مبلغ و میزان کنسلی هتل ها وجود ندارد و این قوانین بین شهر ها و هتل ها در ایام مختلف،متفاوت می باشد، تعیین مبلغ کنسلی به عهده هتل بوده و مرکز نقشی در تعیین میزان کنسلی ندارد .

۶- مبلغی که باید به مسافر عودت داده شود به دلیل دریافت صورت حساب از هتل و انجام مراحل حسابداری بین ۱۰ تا ۱۵ روز از تاریخ اعلام کنسلی مسافر به حساب ایشان واریز می گردد.

۷- رزروهای موضوع کلیه هتلهای و اقامتگاههای بین المللی و خارجی که از طریق رزرواسیون ها و یا اپراتورهای این مجموعه ( با در نظر گرفتن واریز مبالغ به حساب این مجموعه ) قطعی بوده و در خصوص شرایط کنسلی و میزان خسارات احتمالی اخذ شده توسط هتل یا کارگزار می بایست قوانین هتل قبل از رزرو و خرید نهایی مطالعه گردد و در صورت خرید و واریز مبلغ هیچ عذری از مسافرین پذیرفته نخواهد بود و برابر قوانین تور و بسته سفر عمل خواهد شد .

شرایط و ضوابط عمومی

۱٫ وبسایت فروش اینترنتی بلیط هواپیما پارسیان تیکت ( پرهام گشت پارسیان اروند ) ؛ بر اساس مجموعه قوانین جمهوری اسلامی ایران، جرایم اینترنتی و قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی فعالیت می کند. خریدار ضمن خرید اینترنتی بلیط، متعهد می شود که از کلیه قوانین و مقررات خرید بلیط آگاهی کامل دارد.

۲٫ کلیه حقوق محتوای موجود در سایت محفوظ است و استخراج یا کپی از هر یک از بخش های سایت تنها با کسب اجازه رسمی شرکت پارسیان تیکت ( پرهام گشت پارسیان اروند )   میسر است. همچنین هرگونه سوء استفاده از نام این شرکت یا استفاده از نام های مشابه که شبهه مشابهت و تطابق را ایجاد نماید، ممنوع است و در صورت وقوع از طریق مراجع قانونی ذیصلاح مورد پیگرد قرار می گیرد.

۳٫ کلیه اطلاعات شخصی کاربران در سایت به جز برای مراجع قانونی ذیصلاح که در قانون به صراحت به آنها اشاره شده باشد کاملاً محرمانه و محفوظ است و این شرکت تمام تلاش خود را برای محافظت از اطلاعات شخصی کاربران به عمل می آورد. به همین منظور همه تلاشها برای نفوذ یا تخریب سایت مورد پیگیری و در صورت لزوم از طریق مراجع قانونی ذیصلاح اقدام و مورد پیگرد قرار می گیرد.

۴٫ کاربر متعهد است به هنگام ثبت نام و رزرو بلیط، کلیه اطلاعات مربوط به مسافران را به طور صحیح در وبسایت وارد کند. در صورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، مسئولیت عواقب احتمالی بعدی نظیر صرف هزینه مجدد برای تهیه بلیط جایگزین بر عهده وارد کننده اطلاعات می باشد.

۵٫ پس از انجام عملیات پرداخت خرید بلیط قطار، اطلاعات مورد نظر می بایست تایید و قطعی شوند که در این صورت موضوع از طریق پیامک و ایمیل به خریدار اعلام و بلیط برای وی ایمیل می شود. در غیر این صورت و با انجام نشدن درخواست، هزینه پرداخت شده به حساب خریدار بازگشت داده می شود.

شرایط و ضوابط خرید اینترنتی بلیط قطار

۱٫ خرید بلیط از طریق تمامی کارتهای عضو شتاب که قابلیت پرداخت اینترنتی دارند امکانپذیر است از این رو خرید اینترنتی بلیط قطار نیازمند داشتن یک کارت بانکی عضو شتاب و دارای استاندارد شبکه بانکی می باشد.

۲٫ در مواقع اضطراری، اطلاع رسانی از طریق پست الکترونیک و یا پیام کوتاه (تلفن همراه) انجام می پذیرد لذا مسئولیت صحت اطلاعات تماس به عهده خریدار می باشد.

۳٫ کلیه اطلاعات درخواستی در فرم، شامل نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد و کد ملی می بایست به صورت صحیح و کامل وارد شوند. چنانچه به هر دلیلی بلیط خریداری شده با اطلاعات کارت شناسایی مسافر مطابقت نداشته باشد، مسافر بدون بلیط تلقی خواهد شد.

توجه: در قطارهای بین شهری بلیط بی نام وجود ندارد و همه بلیط ها با نام صادر می شوند.

۴٫ خرید اینترنتی بلیط قطار برای اتباع خارجی، نیازمند ثبت مشخصات آنها شامل نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد و شماره گذرنامه در وبسایت می باشد. اتباع خارجی می بایست گذرنامه معتبر داشته باشند. لذا آن دسته از اتباع افغانستان که گذرنامه ندارند، باید برگه تردد معتبر ( ۱۰ الی ۱۵ روزه) به همراه داشته باشند. فرزندان اتباع افغانستان در صورتی که کمتر از ۱۰ سال سن داشته باشند، می توانند به همراه والدین و با برگه تردد آنها سفر کنند اما فرزندان بالای ۱۰ سال میبایست برگه تردد جداگانه داشته باشند.

۵٫ امکان تعویض و تغییر اطلاعات پس از تکمیل فرایند خرید اینترنتی وجود ندارد و در صورت انصراف از سفر، می بایست بلیط قطار مورد نظر را استرداد نمایید.

۶٫ تا اطلاع ثانوی، استرداد اینترنتی بلیط قطار امکانپذیر نمی باشد از این رو خریداران می توانند برای استرداد بلیط قطار خود به یکی از مراکز فروش مراجعه و با ارائه اصل کارت شناسایی معتبر، بلیط قطار مورد نظر خود را استرداد نمایند. شایان ذکر است بلیط های اینترنتی مشمول قانول ابطال نمی باشند.

۷٫ مسافر جهت استرداد بلیط در مراکز فروش می بایست حتماً اصل کارت شناسایی معتبر را به همراه داشته باشد. در غیر اینصورت آژانسها از استرداد بلیط خودداری و همچنین باز پرداخت خسارت به بلیط هایی که به آنها خسارت تعلق می گیرد، امکانپذیر نمی باشد.

۸٫ طبق قوانین راه آهن جمهوری اسلامی ایران، مسافر ملزم است برای سوار شدن به قطار بلیط چاپ شده را ارائه کند. در صورت وارد شدن خسارت به قطار، پرداخت خسارت فقط به دارندگان نسخه چاپی بلیط امکانپذیر است. شایان ذکر است در صورت عدم دریافت نسخه چاپی بلیط، کلیه مسئولیتهای بعدی به عهده شخص مسافر خواهد بود.

۹٫ کاربران ما می توانند فایل پی دی اف دریافتی بلیط قطار خود را بر روی کاغذ A4 دورو سفید پرینت نمایند. مسافران می بایست از چاپ بلیط بر روی کاغذهای دارای آرم و طرح جداً خودداری کنند.

۱۰٫ چاپ بلیط در کلیه ایستگاه های دارای باجه فروش بلیط و مراکز فروش سطح شهر، به شرط در اختیار داشتن اصل کارت شناسایی معتبر و ارائه شماره سریال بلیط، سالن و کوپه و تنها با پرداخت ۱۰٫۰۰۰ ریال برای هر برگ امکانپذیر است.

۱۱٫ در رزرو قطارهای رجا بهمراه هتل، نوع اتاق و مدت اقامت می بایست بطور دقیق برای هر بلیت انتخاب گردد. ظرفیت اتاق های هتل می بایست متناسب با تعداد مسافران انتخاب شود. بطور مثال در صورت تمایل به سفر و رزرو انفردای اتاق لزوما می بایست اتاق یک تخته انتخاب شده و از انتخاب اتاقهای چند تخته اجتناب شود.

قوانین و مقررات خرید بلیط قطار

۱٫ بلیط خریداری شده می بایست به نام مسافر باشد لذا از دریافت بلیطی که به نام شما نیست یا بلیط مخدوش و دارای قلم خوردگی، خودداری نمایید.

۲٫ در صورت تمایل مسافر برای استفاده از بلیط دو قطار متوالی، ساعت حرکت قطار دوم حداقل می بایست ۳ ساعت با زمان ورود قطار اول اختلاف داشته باشد، در غیر این صورت مسئولیت جا ماندن احتمالی مسافر از قطار دوم و کنسل شدن بلیط قطار با شخص مسافر است.

۳٫ پذیرایی در برخی از قطارهای ویژه، اختیاری و با درخواست مسافر انجام می شود. لذا هنگام تهیه بلیط و در صورت تمایل می توانید با پرداخت هزینه مربوطه، بلیط خود را دریافت نمایید. شایان ذکر است مسافر می تواند تنها تا ۲۴ ساعت قبل از حرکت، رزرو بلیط با امکان خرید غذا را انجام دهد.

۴٫ طبق قوانین راه آهن جمهوری اسلامی ایران، کلیه مسافران قطار از لحظه ورود به ایستگاه مبداء تا خروج از ایستگاه مقصد در برابر حوادث بیمه هستند. بیمه حوادث مسافری هزینه های پزشکی، خسارات نقص عضو یا فوت ناشی از حوادثی نظیر آتش سوزی، تصادف، انفجار، خارج شدن قطار از ریل، مانور، سنگپرانی و سایر حوادث احتمالی را شامل می شود.

تعرفه های بهای بلیط قطار و مقررات صدور بلیط نیم بها

خرید بلیط قطار شامل سه تعرفه بزرگسال، کودک و نوزاد به شرح ذیل می باشد:

۱٫ مسافری که در تاریخ شروع سفر بیش از ۱۲ سال سن داشته باشد، بزرگسال محسوب شده و بلیط وی تمام بها می باشد.

۲٫ مسافران بین ۲ تا ۱۲ سال کودک محسوب شده و بلیط آنها نیم بها می باشد.

۳٫ تعرفه بلیط نوزادان تا ۲ سالگی، معادل ۱۰ درصد از بهای کل بلیط یعنی برابر با بهای بیمه مسافر است. لازم به ذکر است به مسافران نوزاد صندلی تعلق نمی گیرد و در صورت تمایل مسافر برای تخصیص صندلی به نوزادش، بلیط نوزاد نیم بها محاسبه می شود.

۴٫ تعرفه بلیط جانبازان و خانواده های شاهد نیز به صورت نیم بها محاسبه می گردد. در حال حاضر صدور بلیط نیم بها برای این دسته از مسافران با ارائه اصل کارت شناسایی معتبر بنیاد و تنها از طریق مراکز فروش حضوری امکانپذیر می باشد. همچنین به آزادگان جانبازی که درصد جانبازی قید شده در کارتشان بالاتر از ۲۵ درصد باشد هم بلیط نیم بها تعلق می گیرد. گفتنی است به همراه داشتن کارت شاهد یا جانبازی اینگونه افراد جهت سوار شدن به قطار الزامی می باشد.

* تبصره

– چنانچه بر حسب تشخیص بنیاد، جانباز قادر نباشد به تنهایی سفر کند و حضور یک نفر همراه با وی الزامی باشد، برای شخص همراه نیز با ارائه معرفی نامه از بنیاد، بلیط نیم بها صادر می گردد.

– سن مسافر برای تنها سفر کردن حداقل می بایست ۱۷ سال تمام باشد. به عبارت دیگر کودک تنها (بین ۲ تا ۱۲ سال) بدون همراه بزرگسال مجاز به رزرو بلیط و مسافرت نمی باشد.

– در صورت استفاده نادرست از تعرفه ها، بلیط صادرشده مسترد می شود و هزینه جریمه آن بر عهده شخص مسافر است.

– در صورت درخواست جهت رزرو تلفنی توسط کارمندان یا پشتیبان های شرکت ما ( آفر واچر ) در ازاء صدور هر تیکت مبلغ کارمزد به نرخ کل افزوده خواهد شد.

سهمیه های قطار

به منظور ساماندهی به مسافران و آسایش و راحتی آنان سهمیه های گوناگونی به شرح ذیل به بلیط های قطار اختصاص داده شده است:

۱٫ سهمیه مسافرین عادی که برای کلیه مسافرین اعم از زن، مرد و خانواده قابل دسترس می باشد.

۲٫ سهمیه ویژه خواهران که مختص به خانمهایی است که به تنهایی مسافرت می کنند. مادران عزیز می توانند برای فرزندان پسر کمتر از ۶ سال خود نیز از این سهمیه استفاده نمایند.

۳٫ سهمیه ویژه برادران که مختص به آقایانی است که به تنهایی مسافرت می کنند.

۴٫ سهمیه خودرو که به منظور حمل خودروی مسافر با قطار استفاده می گردد. شایان ذکر است هنگام تحویل خودرو به ایستگاه مربوطه، اتومبیل مسافر بیمه می شود و هزینه آن به تناسب مدل و نوع خودرو از مسافر دریافت می گردد. هزینه بیمه جدا از بهای بلیط حمل خودرو است.

توجه: برای تهیه بلیط حمل خودرو مسافر می بایست با در اختیار داشتن اطلاعات خودرو و مالک آن به مرکز فروش بلیط مراجعه و بلیط خود را به صورت حضوری تهیه نماید. تحویل خودرو از ساعت ۸ صبح روز حرکت تا حداکثر ۳ ساعت مانده به حرکت قطار امکانپذیر می باشد. دقت کنید حداکثر یک چهارم باک خودرو مذکور باید پر باشد؛ حداکثر ارتفاع مجاز خودرو ۱۵۸ و عرض مجاز آن نیز ۱۸۰ سانتی متر است.

۵٫ سهمیه گروهی یا چارتر که برای مسافران بیش از ۱۸ نفر در نظر گرفته شده و تسهیلات آن مشابه با بلیط قطاری است که برای مسافران انفرادی صادر می گردد. استرداد بلیط های گروهی نیز همانند استرداد بلیط های عادی صورت می پذیرد.

* تبصره

– برای افراد ذکور بالای ۶ سال، در کوپه خواهران بلیط صادر نمی شود و در صورت استفاده، بلیط استرداد می گردد.

– در صورت استفاده نادرست از سهمیه ها، بلیط صادر شده مسترد می شود و هزینه جریمه آن بر عهده شخص مسافر است.

کوپه دربست

در خرید اینترنتی بلیط قطار برای دربست کردن کوپه، تنها کافی است هنگام انتخاب مسیر و جستجو، گزینه “کوپه دربست” را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که به هنگام دربست کردن کوپه حتماً تعداد واقعی مسافران بزرگسال و کودک را در قسمت مربوطه وارد کنید بدین ترتیب بهای تمام شده صندلی های خالی با کسر هزینه خدمات ایستگاهی و پذیرایی به صورت خودکار برای شما محاسبه می شود و خرید مقرون بصرفه تری را تجربه خواهید نمود.

توجه: در کوپه دربست بلیط نوزادان زیر ۲ سال به دلیل رزرو صندلی، نیم بها محاسبه می شود.

* تبصره

– در قطارهای سالنی (اتوبوسی) امکان دربست کردن کوپه وجود ندارد و در صورت استفاده، مسئولیت آن بر عهده شخص کاربر است.

– به ازای هرکوپه دربست، خریدار می تواند علاوه بر نفرات کوپه یک نفر اضافه را نیز همراه خود ببرد. گفتنی است تمام وجه بلیط در قطار از مسافر اضافه دریافت خواهد شد و وی می بایست در همان کوپه مستقر شود و جای دیگری در قطار به او تعلق نمی گیرد.

– در خرید اینترنتی بلیط قطار محدودیتی روی تعداد کوپه و سقف خرید کاربران وجود ندارد.

ابطال و استرداد بلیط قطار

۱٫ بلیط خریداری شده تا یک ساعت پس از صدور، به شرط عدم حرکت قطار، در همان مرکز صادر کننده بلیط با پرداخت کامل بهای آن به مسافر قابل ابطال می باشد. (در خریدهای اینترنتی این قانون وجود ندارد)

۲٫ بلیط قطارهای مسافری در کلیه مراکز فروش بلیط (لزوماً در ساعات کاری نمایندگی ها) با ارائه اصل کارت شناسایی معتبر و به شرح ذیل قابل استرداد است:

– تا ساعت ۱۲ روز قبل از حرکت قطار، با کسر ۱۰ درصد جریمه، ۹۰ درصد بهای بلیط مسترد می شود.

– از ساعت ۱۲ روز قبل از حرکت تا ۳ ساعت پیش از حرکت قطار، با کسر ۳۰ درصد جریمه، ۷۰ درصد بهای بلیط مسترد می شود.

– از ۳ ساعت مانده به حرکت تا لحظه حرکت قطار، با کسر ۵۰ درصد جریمه، ۵۰ درصد بهای بلیط مسترد می شود.

۳٫ بازپرداخت خسارت به بلیط هایی که مشمول دریافت خسارت شده اند، صرفاً به صورت حضوری در محل آژانس و با ارائه کارت ملی مسافران و نسخه چاپی بلیط امکانپذیر می باشد.

توجه: استرداد بلیط پس از حرکت قطار امکانپذیر نمی باشد.

– کلیه بلیط های استردادی، در ساعت ۱۰ صبح روز کاری، مجدداً به سیستم برگشت و در مراکز فروش بلیط شهر مبدأ و شهرهای اطراف آن عرضه می شود.

مفقود شدن بلیط مسافر و دریافت بلیط المثنی

چنانچه بلیط مسافری مفقود شود، وی می تواند حداکثر تا ۴۵ دقیقه مانده به حرکت قطار و در ساعت اداری، با مراجعه به ایستگاه راه آهنی که مجهز به سیستم فروش بلیط آنلاین است، بلیط المثنی دریافت کند. گفتنی است دریافت بلیط المثنی مشروط به مسترد نشدن بلیط اصلی است. همچنین استرداد بلیط المثنی فقط در صورت ارائه همزمان بلیط اصلی و المثنی امکانپذیر است؛ به عبارت دیگر بلیط المثنی به تنهایی غیر قابل استرداد می باشد.

توجه: صدور بلیط المثنی با دریافت ۵ درصد از قیمت کل بلیط انجام می شود و در صورت مفقود شدن آن، بلیط المثنی دیگری صادر نخواهد شد.

حقوق مسافرین ریلی ( قطار ) داخلی  و پرداخت خسارت

پرداخت خسارت شامل موارد ذیل می گردد و حداکثر تا یک ماه پس از تاریخ حرکت با ارائه بلیط، اصل کارت شناسایی معتبر و کپی آن در کلیه مراکز فروش بلیط امکانپذیر می باشد.

– تاخیر حرکت قطار از مبداء: تأخیر در شروع حرکت قطارهایی که مسافران آن از باجه کنترل بلیط عبور و در سکو یا داخل قطار قرار گرفته اند جزو تأخیر نهایی آنها در مقصد محاسبه و مورد ملاک برای پرداخت خسارت قرار می گیرد.

– تاخیر بیش از حد مقرر قطار اکسپرس یا سریع السیر در رسیدن به مقصد: اگر تاخیر ناشی از حوادث طبیعی نباشد و ناشی از قصور راه آهن یا شرکتی که حمل مسافر را به عهده دارد، باشد در صورت تاخیر بیش از حد مجاز به مسافر ۵۰ درصد بهای بلیط، بعد از کسر خدمات (خدمات ایستگاهی و پذیرایی) حداکثر تا یک ماه پس از تاریخ حرکت پرداخت می شود. ضمناً در صورت گذشتن از وعده غذایی (صبحانه: ۸ صبح، نهار: ۱۳ ظهر، شام: ۸ شب) یک وعده پذیرایی رایگان نیز انجام می شود.

– تاخیر قطار که منجر به جا ماندن مسافر از قطار بعدی شود: در صورت تأخیر بیش از زمان معین که منجر به جا ماندن مسافر از قطار بعدی شود، چنانچه فاصله بین ورود قطار قبلی و حرکت قطار بعدی بیش از ۳ ساعت باشد و همچنین هر دو بلیط به نام مسافر باشد، وجه کامل بلیط قطار بعدی پرداخت یا مسافر با قطارهای بعدی اعزام می شود. همچنین در صورت اعزام با قطار درجه پایین تر مابه التفاوت بلیط به مسافر پرداخت می شود و در صورت اعزام با قطار درجه بالاتر، مابه التفاوت از وی دریافت نمی شود.

– تاخیر قطار و جا ماندن مسافر از سایر وسایل حمل و نقل (کشتی، هواپیما و اتوبوس): چنانچه تأخیر بیش از ۳ ساعت بوده و ناشی از حوادث طبیعی نباشد و طبق برنامه فاصله بین رسیدن قطار و حرکت وسیله بعدی، بیش از ۴ ساعت بوده و هر دو بلیط به نام مسافر باشد، با ارائه مدرک لازم به مدیریت بازاریابی و فروش شرکت مربوطه اقدام لازم برای پرداخت خسارت استرداد بلیط و سایر وسایل مسافرتی انجام می شود.

– انصراف مسافر قبل از شروع سفر به علت تاخیر حرکت قطار در مبادی حرکت: در صورت تأیید تأخیر بیش از یک ساعت و اطلاع رسانی به مسافران با شرط باز بودن باجه فروش بلیط ایستگاه و عدم استفاده شدن بلیط تا قبل از حرکت قطار، وجه کامل بلیط در همان روز و در ایستگاه مبدأ پرداخت می شود.

– لغو برنامه حرکت قطار: وجه کامل بلیط، تا یک ماه پس از تاریخ حرکت در کلیه مراکز فروش به مسافر پرداخت می شود یا می تواند با اولویت، بلیط برای قطارهای بعدی تهیه کند.

– لغو برنامه رفت قطار برای دارندگان بلیط رفت و برگشت: چنانچه بلیط رفت و برگشت یکسان و همنام باشد، وجه کامل بلیط رفت حداکثر تا یک ماه پس از تاریخ حرکت در کلیه مراکز فروش به مسافر پرداخت می شود و یا در صدور بلیط قطارهای بعدی اولویت خواهد داشت. در صورت تمایل مسافر، وجه کامل بلیط برگشت نیز پرداخت می شود. حداکثر زمان استرداد بلیط برگشت ۳ ساعت قبل از حرکت قطار می باشد.

– لغو حرکت قطار در حین سفر و بازگشت مسافران به ایستگاه مبداء: چنانچه بلیط به نام مسافر باشد، وجه کامل آن حداکثر تا یک ماه پس از تاریخ حرکت در کلیه مراکز فروش پرداخت می شود.

– لغو حرکت قطار در حین سفر و اعزام مسافران به مقصد با سایر وسایل نقلیه: چنانچه توقف ناشی از حوادث طبیعی نبوده و رسیدن مسافران به مقصد با تأخیری بیش از زمان معین انجام شود، ۵۰ درصد بهای بلیط بعد از کسر خدمات (هزینه پذیرایی و خدمات ایستگاهی) حداکثر تا یک ماه پس از تاریخ حرکت پرداخت می شود.

– از کار افتادن کامل تهویه: در صورتی که بلیط به نام مسافر باشد، ۵۰ درصد بهای بلیط بعد از کسر خدمات (هزینه پذیرایی و خدمات ایستگاهی) به مسافر حداکثر تا یک ماه پس از تاریخ حرکت تحت شرایطی پرداخت می شود.

– تغییر اجباری جای مسافر به دلیل انفصال واگن در میان راه: در صورتی که بلیط به نام مسافر باشد، چنانچه به کوپه ای با درجه مشابه مندرج در بلیط انتقال یابد ۵۰ درصد بهای بلیط بعد از کسر خدمات (هزینه پذیرایی و خدمات ایستگاهی) و در صورت انتقال به کوپه ای با درجه پایین تر یا رستوران و غیره، ۱۰۰ درصد بهای پایه بلیط پس از کسر خدمات (هزینه پذیرایی و خدمات ایستگاهی) به مسافر حداکثر تا یک ماه پس از تاریخ حرکت پرداخت می شود.

جدول میزان ساعت تاخیر مشمول پرداخت خسارت به مسافرین

به خاطر بسپارید:

– در صورت مشاهده افراد بدون بلیط در قطارهای عادی و سریع، رئیس قطار موظف است بهای کامل بلیط را از مسافر با صدور قبض مربوط و ارائه آن به مسافر، دریافت نماید. در قطار اکسپرس ۵۰ درصد بیش از بهای بلیط از مسافر اخذ خواهد شد.

– در صورت عدم خرید بلیط توسط خانواده محترم شاهد یا شخص جانباز در قطار، رئیس قطار موظف است بهای کامل بلیط را از مسافر با صدور قبض مربوط و ارائه آن به مسافر، دریافت کند. با این تفاوت که در قطار اکسپرس ۵۰ درصد افزایش بهای بلیط اخذ نخواهد شد.

– در صورت خرید بلیط نیم بها ( خانواده محترم شاهد، شخص جانباز و خردسال ) و عدم حضور مسافر در قطار، رئیس قطار موظف است ما به التفاوت بهای بلیط را تا تمام بها از مسافر با صدور قبض مربوط و ارائه آن به مسافر، دریافت کند.

– صدور قبض در قطار برای مسافر بدون بلیط، به منزله تأمین جا برای وی نمی باشد.

GENERAL LODGING CONDITIONS

Note: All our laws are subject to the laws of this site

Specific Conditions for Hotel and Apartment Reservations

By and between, Tor Global Travel, S.L.U., with registered office in Madrid, Gran Via St, 22 Dup 5º, ۲۸۰۱۳, and Tax Identification Number (NIF) B-87500856, CICMA 3750.Also the Online Travel company and SOS Travol which are now their full and complete representation in Iran Company called Parham Gasht Parsian Arvand ( Parham Travel Parsian arvand ) Company Country Number: 14006463907.

And the user, who accesses the website to learn about and contract the services offered through the website and who declares to be of legal age (that is, at least 18 years of age) and has the legal capacity necessary to enter into this agreement and to use this website in accordance with this Legal Notice and with the General Conditions of each type of service offered on the website, both of which the user hereby declares understands in their entirety.

These terms supplement the provisions set forth in the legal notices appearing on the website

Hotel accommodations may be offered as part of a travel package, in which case they will be subject to a special set of rights, which can be found in the General Terms and Conditions for Travel Package Contracts

۱٫ Company responsible for providing the service

The lodging reservations in this website are provided by the company Wozozo Travel Technology AG, with corporate headquarters located at San Gottardo 54ª, ۶۸۳۰ Chiasso, Switzerland and registration number CH-501.3.021.170-6.

۲٫ Confirmation of hotel reservations

Once the reservation is made and confirmed, the confirmation will be sent by the provider to the email address indicated by the user during the purchasing process. Once payment for the reservation has been completed, the user will receive a voucher in an attachment to the confirmation email. This voucher must be presented at the establishment.

In the event that such information is not received, the user must contact our Customer Service Department.

If the reservation is made by telephone, the user must provide an email address where Onlinetravel can send the reservation confirmation message.

۳٫ Descriptions

Some of the services offered by the hotels may involve additional fees. It is recommended that the user verify such fees directly with the hotel.

Unless otherwise indicated, room descriptions are based on double-occupancy rooms with a private bath. Some establishments offer the possibility of reserving shared rooms or private rooms with a shared bath, which will be specified in the room description.

In the event that the user discovers any discrepancy upon arrival at the hotel, we recommend contacting our Customer Service Department immediately.

۴٫ Photographs

Due to the inherently temporal nature of photographs, they are not contractually binding, but instead should be viewed within the context of the description of the contracted services.

The rooms shown in the photographs of the hotel are for purely informational purposes and may not correspond to the room that is ultimately assigned by the establishment.

We remind you that it is the hotel, and not Onlinetravel, that assigns the rooms to clients at the time of check-in.

۵٫ Reservation prices and payments

All reservations, with the exception of those specified as being payable directly at the lodging establishment, shall be placed as soon as the user clicks on “Book and Pay”, with the sole exception of those cases in which a payment method other than a credit or debit card is accepted or whenever instalment payments are permitted. Therefore, all fees that are not specified as payable directly at the lodging establishment shall be charged at such time as the user clicks on the “Book and Pay” button.

Prices are expressed in various currencies, although the fees for contracting the services are charged in euros (EUR), US dollars (USD), pounds sterling (GBP), United Arab Emirates dirhams (AED), Saudi riyals (SAR), Moroccan dirhams (MAD), Mexican pesos (MXN), Australian dollars (AUD), Swedish kronor (SEK), Danish kroner (DKK) and Egyptian pounds (EGP), depending on the payment currency selected by the user. Your banking institution may impose a surcharge or commission for exchanging currency. Onlinetravel cannot be held responsible for these types of surcharges and commissions imposed by banking institutions or intermediaries.

Our prices for lodging services include lodging at the chosen establishment with the contracted board type and all the services and extras specified in the voucher, as well as any applicable indirect taxes on consumption.

Our prices do not include any other services not expressly specified in the voucher, including, but not limited to: visas; vaccination certificates; and extras, such as coffee, wine, liquor, mineral water, special diets, laundry and ironing, WiFi, parking, telephone use, cribs, TV lease, spa services, thermal baths, massages, medical, therapeutical or health treatments, or any other similar services offered by the establishment for an additional fee that is not included in the price paid for the primary lodging services that have been contracted.

۶٫ Payments made at the establishment

If reservations are to be paid directly at the lodging establishment, this fact will be expressly indicated. Otherwise, payment shall be understood as having been made to Onlinetravel at the moment the reservation is confirmed.

In the case of reservations in which it is indicated that payments will be made directly to the establishment, Onlinetravel will not collect the amount due for the reservation at the time it is made. Instead, it will be paid directly to the hotel or other lodging establishment by the user upon check-in or check-out.

The lodging establishment reserves the right to charge the client for all or part of the reservation at any time from the moment the reservation is confirmed.

In the case of non-refundable fees, the lodging establishment shall charge 100 percent of the amount due for the reservation at the time the reservation is confirmed. If the reservation cancellation policy is flexible, the lodging establishment will generally charge the client at such time as the reservation generates any cancellation fees or upon the client”s arrival. In the event that the reservation is cancelled and no cancellation fees apply, this amount shall be deducted from the total price of the reservation or credited back to the user”s payment method.

۷٫ Resort fees and taxes on lodging

In the case of certain destinations, additional lodging or local taxes and fees may apply. Such taxes and fees may vary in relation to the particular destination and the classification of the establishment. The user shall be solely responsible for paying such taxes, which shall be paid directly at the establishment.

Some establishments, especially those in the US and the Caribbean, have an internal policy of charging Resort Fees, which are a fixed, additional fee charged to the clients by virtue of certain value-added products and services that are available at the hotel establishment. The user shall be solely responsible for paying the Resort Fee, which shall be paid directly at the establishment.

۸٫ Security deposits

At the time of check-in, it is customary for most apartments to request a security deposit, which is reimbursed at the time of check-out, once the apartment has been inspected to confirm that it has been left in good condition.

This deposit may be collected by the establishment via credit card or in cash, depending on the internal operating procedures of the individual establishment.

۹٫ Cancellation insurance

During the reservation process, the user is given the opportunity to purchase cancellation insurance, which is recommended, as it allows the user to recover any cancellation fees paid, whenever the reasons for cancellation are covered under the policy. The user may also purchase assistance insurance, either by itself or in combination with cancellation insurance.

Insurance may be purchased only during the reservation purchasing process. Insurance may not be added to a reservation that has already been confirmed.

Once confirmed, the insurance may not be modified, nor may it be cancelled without a fee.

۱۰٫ Establishment categories

The quality and content of the services provided by the hotel shall be determined by the official category assigned to it in the country where it is located and shall be subject to governmental supervision. This classification may not correspond to that offered by other States, and quality may vary slightly between accommodations of the same category in different locations, including locations within the same country. It is recommended that users carefully read the information provided, as well as any additional information available on the various review and rating websites.

۱۱٫ Operating hours and seasons

In some establishments, certain services and facilities may not be available 24 hours a day or 365 days a year. For example, unheated pools are typically only open during the summers, and in most cases, heated pools are only heated during the winters. It is also possible that some of the facilities at an establishment may be closed for renovations, repairs or maintenance.

The internal operating procedures of each individual establishment determine when these services are open or available.

We recommend that the user verify this information directly with the establishment.

۱۲٫ Use of rooms and apartments

At the time of making the reservation, the user is fully and exclusively responsible for correctly indicating the number of persons that will be occupying the room or apartment, including all children, regardless of their ages. The user is advised that management of the establishment may legally refuse to admit any undeclared persons, in which case the user waives the right to file any claims in this respect.

۱۳٫ Double- and triple-occupancy rooms

In light of the current legislation in certain destinations (which only establishes the existence of single- and double-occupancy rooms, permitting some of the latter to be equipped with a third or fourth bed) and the normal layout specific to the hotels, in the event that the reserved room has capacity for more than two persons (or reference is made to triple- or quadruple-occupancy rooms), unless confirmed by the hotel, this shall be understood as a double-occupancy room with one or two additional beds. Occasionally, the extra bed may be a sofa-bed.

۱۳٫۱ Double beds or two beds

Unless the designation of the room clearly indicates the type of bed assigned, any reference to a standard or double room shall be understood as referring either to a double bed or to two beds, depending on availability and the hotel”s internal policies.

Under no circumstances can Onlinetravel guarantee a particular type of bed, although Onlinetravel will communicate the client”s preferences to the hotel.

۱۴٫ Check-in and check-out times for hotels and apartment hotels

Check-in at hotels is generally any time after 2:00 p.m. Check-out normally has to be completed prior to noon on the final day of the reservation.

Please bear in mind that check-in and check-out times are established according to each hotel”s internal policies and may differ from those specified in these general terms and conditions. It is recommended that the user verify this information directly with the hotel.

۱۵٫ Check-in and check-out times for apartments

Check-in at apartments is generally any time after 5:00 p.m. Check-out normally has to be completed prior to 10:00 a.m. on the final day of the reservation.

Please bear in mind that check-in and check-out times are established according to each apartment”s internal policies and may differ from those specified in these general terms and conditions. It is recommended that the user verify this information directly with the establishment.

۱۶٫ Apartment key pickup

Once the reservation has been confirmed, it is recommended that the user verify the time and place where the keys are to be picked up, as keys are not always handed over at the same address where the apartments are located.

In the event that the client arrives at the apartment outside of reception desk hours without having contacted the management to confirm delivery of the keys, it may be impossible to enter the apartment. Onlinetravel shall not be held responsible under these circumstances.

Keys are generally picked up between 5:00 and 8:00 p.m. We remind you that picking up keys outside of these hours may entail an additional fee.

۱۷٫ Valid period of the reservation

Reservations are normally held until 8:00 p.m. on the scheduled check-in day. If a later arrival is anticipated, it is recommended to notify the establishment directly. In the event of an arrival after 8:00 p.m. without having notified the establishment in advance, the room may no longer be available and the reservation may be considered a no-show and subject to payment of the full amount.

۱۸٫ Groups

The rates offered by Onlinetravel are only for individual reservations of up to 10 persons and are not valid for groups. The hotel may reject any reservations that, in its judgement, might constitute a group.

۱۹٫ Minors

Children under the age of 18 are not permitted to stay at hotels or apartments without the accompaniment of at least one person of legal age per room.

Please bear in mind that, in some places (e.g. the United States), the minimum age is 21.

۲۰٫ Cribs and additional beds

In some cases, extra beds or cribs may be available, as long as these are requested by the user at the time the reservation is made, as some establishments only avail of a limited stock of these items. Unless expressly indicated to the contrary, this service is not included in the price and must be paid directly at the establishment.

Please note that, in the case of reservations including babies or children, there is no guarantee that the room will have a crib or extra bed, although the room will be suitable for the number of persons included in the reservation.

۲۱٫ Pets

Onlinetravel cannot guarantee the possibility of bringing pets to the establishment booked by the user. While they are generally not allowed, we recommend verifying this information directly with the establishment prior to contracting any services.

Simply indicating in a note on the reservation that the user will be travelling with a pet is no guarantee that the hotel will allow the pet.

Please note that some hotels that allow pets charge an additional fee.

۲۲٫ Board types

۲۲٫۱ Full room and board

Full room and board includes breakfast, lunch and dinner, and unless indicated expressly to the contrary, does not include beverages.

The first meal provided by the hotel is generally dinner on the day of arrival, and the last is generally lunch on the day of check-out. As this order may vary depending on the internal policies of the establishment, it is recommended to verify the initial meal service directly with the hotel.

In the event that the client wishes to modify the order of the meals, for example, to make use of the meal service on the day of arrival and conclude with breakfast on the day of check-out, it will be necessary to consult the hotel directly at the time of making the reservation in order to find out if such modification is possible.

۲۲٫۲ Half board

Half board includes breakfast and dinner, and unless indicated expressly to the contrary, does not include beverages.

Under certain circumstances, hotels may reserve the right to modify the order of meals in accordance with their internal policies.

In the event that the user wishes to substitute lunch for dinner, it will be necessary to consult the hotel directly at the time of making the reservation in order to find out if such modification is possible.

۲۲٫۳ All-inclusive

This varies, depending on the internal programme of the chosen hotel. The user can verify the specifics by contacting the hotel.

In the event that the hotel has multiple all-inclusive programmes, the one displayed in our available programmes will always be the most basic one, unless expressly indicated otherwise. In the case of any doubts, we recommend that the user contact our Customer Service Department to verify the information.

۲۲٫۴ Beverages

The user is reminded that, unless stipulated otherwise in the voucher, drinks are not included in the meal plan.

Important: As special meals or dinners (gala dinners, New Year”s Eve dinner, Epiphany dinner, etc.) are not included in the price of the reservation and will be subject to a surcharge, we recommend that the user consult our Customer Service Department.

۲۳٫ Modifications and cancellations made by the user

۲۳٫۱ Modifications requested by the client prior to check-in at the hotel

In the event of modifications to the user”s reservation, Onlinetravel cannot guarantee the provider”s availability on the requested dates or ability to fulfil the requested conditions. Once a request is received, the establishment will be contacted in order to confirm the new conditions, which will then be offered for the user”s approval and acceptance before the modification is finalised.

The service fee for modifying any lodging services that have been contracted through Onlinetravel is TWELVE euros (?12) per reservation, unless they have been purchased as part of a lodging and transportation package, in which case the fee shall be TWENTY euros (?20) per passenger.

۲۳٫۲ Modifications requested by the client once checked in at the lodging establishment

Once the user is checked in, the establishment may bill the full amount of the reservation, even if the client does not stay for the full duration.

Once the client has begun using the lodging services, in the event of any request for modifications to the contracted terms, Onlinetravel agrees to make every necessary effort to satisfy such request. Any requested modification that involves new terms with the establishment shall be offered for the user”s approval and acceptance before the modification is finalised.

In the event that the user vacates the establishment prior to the check-out date stipulated in the reservation, in order to receive a refund for any unused services, the user must obtain written proof of check-out from the establishment, indicating that no amounts will be charged for the unused nights.

۲۴٫ Special requests

When sending the reservation confirmation to the lodging establishment, Onlinetravel agrees to include any special requests made by the client.

Please bear in mind that confirmation of such requests is exclusively up to the hotel, depending on availability at the time of the client”s arrival. Therefore, Onlinetravel cannot guarantee or provide advance confirmation of these requests, which may entail an additional fee.

۲۵٫ Cancellations

The user shall be informed of the cancellation fees during the purchasing process, as well as in the reservation confirmation message. The date and time of cancellation shall be indicated in the local time zone of the hotel.

Please bear in mind that some providers may consider any reductions in the number of nights or any changes in the reservation dates or in the names of the reservation holders as cancellations, rather than modifications.

In the event that the fee is non-refundable, it will not be possible to modify or cancel the reservation.

The service fee charged by Onlinetravel for cancellation requests submitted to an agent is TWELVE euros (?12) per reservation.

۲۵٫۱ How to cancel a reservation

The user may cancel a reservation in the My Account page of the Onlinetravel website or by clicking on the cancellation link included in the reservation confirmation email.

In the event that the user is unable to cancel the reservation, he or she must contact our Customer Service Department.

۲۵٫۲ Failure to show up at the lodging establishment

In the event of a no-show or failure to appear at the lodging establishment, the establishment may charge the full amount of the reservation as a penalty. Onlinetravel shall not be held responsible if the establishment retains this amount. Please bear in mind that, if you do not show up on the first night of the reservation and subsequently appear to register for the following nights that have been booked, some establishments have the policy of cancelling all of the remaining nights without further delay. Therefore, we recommend advising the establishment as far in advance as possible in the event of any anticipated delays in your arrival. Onlinetravel shall not be held responsible for the consequences that may arise from any delays in checking in to the establishment or for any cancellation or additional fees that the establishment may impose as a result of your failure to appear.

۲۶٫ Right to cancellation

In accordance with Article 97.1 of the Revised Text of the General Consumer and User Protection Act (known by its Spanish initials, TRLGDCU), the user is hereby informed that his or her right to cancellation shall be inapplicable, pursuant to the provisions of Article 103 of the aforementioned law.

۲۷٫ Waiver of liability

Onlinetravel is responsible for confirming the user”s reservation, but shall not be held responsible for its fulfilment, which is the exclusive responsibility of the lodging service provider.

If the user has confirmed lodging reservations through Onlinetravel and a dispute arises prior to provision of the services by the lodging establishment (e.g. the hotel), Onlinetravel agrees to act as an intermediary in order to offer alternative lodging at an establishment of the same category or higher.

If the user should decide not to accept the proposed alternative, Onlinetravel, in its capacity as agency, shall reimburse any amounts paid.

Onlinetravel agrees to exercise maximum diligence in order to ensure that the data appearing on this website is accurate and up-to-date at all times. The information displayed on this website has been supplied by the providers, and Onlinetravel shall not be held responsible for any possible inaccuracies.

The website may contain links to other websites. Onlinetravel has no control over such third-party websites and shall not be held responsible for their content or for the content of any other meta-search engines that may originate from our website, but that are not the property of Onlinetravel.

۲۸٫ Claims and the statute of limitations

In order to simplify the resolution of claims through civil proceedings and to reduce the consumer”s costs, any possible consumer claims related to non-fulfilment or unsatisfactory fulfilment of the contract must be presented to Onlinetravel in writing, via email addressed to customerservice@onlinetravel.es

With regard to alternative mechanisms for resolving disputes, in accordance with Directive 2013/11/EU (Alternative Dispute Resolution for Consumer Disputes), using the link below, you can consult the accredited alternative dispute resolution entities with regard to the online dispute resolution platform of EU Regulation 524/2013 of the Parliament and the Council. For further information, visit https://ec.europa.eu/consumers/odr/main/?event=main.home2.show.

The statute of limitations for actions stemming from the rights established in Royal Legislative Decree 1/2007 shall be two years, in accordance with Article 169.

Updated May 29, 2019